Bli en del av vårt nätverk

Som medlem erbjuds du en plats i ett aktivt nätverk med tätt återkommande tillfällen för personliga möten. Du och ditt företag får del i forsknings- och utvecklingsprojekt, exklusiv tillgång till rapporter och statistik, inbjudningar till nätverksaktiviteter, konferenser och seminarier, och möjlighet att exponera företagets varumärke vid konferenser, mässor och i andra marknadsförande sammanhang.

Letar du efter specifik förpackningskompetens? Sök bland våra medlemmar här!

Våra medlemmar

ACT Logimark Sverige http://act-gruppen.com/
AIPIA http://www.aip-worldcongress.org/
Aluminiumriket http://www.aluminiumriket.com/
Ambalaj http://ambalaj.se/
Amerplast AB http://www.amerplast.com/
Amore http://amore.se/
AR Packaging Group http://www.ar-packaging.com/
Artinova Speciality Papers http://www.artinova.se/
Atria Scandinavia http://www.atria.se/
AutoIDExpert http://www.autoidexpert.se/
Automation Region http://www.automationregion.com/
Avego http://www.avego.se/
Awapatent http://www.awapatent.se/
B&R Industriautomation AB http://www.br-automation.com/
BASF http://www.packaging.basf.com/
Beneli http://beneli.se/
Best Before UX Research Oy / Flexolahti http://www.flexolahti.fi/
BillerudKorsnäs http://www.billerudkorsnas.com/
BioGaia http://www.biogaia.com/
BK Consulting http://www.bkc-lund.se/
Boxon Systems AB http://www.boxon.se/
Brady Corporation http://www.bradycorp.com/
Broby Grafiska http://www.brobygrafiska.se/
Business Sweden http://investpackagingandfiber.se/
Bürkert-Contromatic http://www.burkert.se/
CC Pack http://www.ccpack.se/
CCL Label http://www.ccllabel.com/
Cekab http://www.cekab-ab.se/
CeLIT http://celit.nu/
China Packaging Federation http://www.cpta.org.cn/english/
CJ CheilJedang http://eng.cjcheiljedang.com/
CLUK http://cluk.se/
Collabra http://www.collabra.se/
Contact LT http://www.contactlt.lt/en
Creando http://www.creando-training.se/
Culinart Food http://www.culinartfood.com/
DS Smith http://www.dssmith-packaging.com/
Duni https://www.duni.com/
DuPont http://www2.dupont.com/
DuraPulp http://www.sodra.com/en/durapulp/
Dynatec http://www.dynatec.no/
Ecolean http://www.ecolean.com/
Ekberg Emballage http://www.ekbergemballage.se/
Elanders http://www.elanders.com/
Eldrimner http://www.eldrimner.com/
Eson Pac http://www.esonpac.se/
Eurofins Product Testing http://www.eurofins.se/
European Bioplastics http://en.european-bioplastics.org/
Festo http://www.festo.com/
FibreForm Packaging www.fibreformpackaging.com
FlexLink http://www.flexlink.com/en/
Flexokliché http://www.flexokliche.se/
Flextrus http://www.flextrus.com/
Foodpolis http://foodpolis.info/
FoodRegio http://www.foodregio.de/
FrontPac http://www.frontpac.com/
GASPOROX http://gasporox.se/
Gualiti www.gualiti.se
Gödecke Logistik http://www.goedecke-logistik.de/
HA-Innovation http://www.easyopening.se/
Hans Andersson Plastics http://www.hansandersson.se/
Helsingborgs Stad http://www.helsingborg.se/
HKScan http://www.hkscan.com/
ICA Sverige AB www.ica.se
Ideon Agro Food http://www.ideonagrofood.se/
Ideon Open http://www.ideon.se/
Iggesund Paperboard http://www.iggesund.com/
IKEA http://www.ikea.com/
Independent Intelligence http://independent-intelligence.com/
Innventia http://www.innventia.com/
Intifo
Invest in Skåne http://www.investinskane.com/
IUC Skåne http://www.iuc-skane.se/
JA illustration
Japan Packaging Institute http://www.jpi.or.jp/english/
JoComOn http://www.jocomon.com/
Kaizen Emballage AB http://kaizenemballage.se/
Kelva http://www.kelva.se/
KH Pack http://www.khpack.se/
Kommvission AB http://www.suede-cdf.com
Konica Minolta http://www.konicaminolta.eu/
KOPACK https://www.kopack.re.kr/
Kristianstad Högskola http://www.hkr.se/
Lantmännen http://lantmannen.se/
Largo AB http://www.largoab.se/
Lexit Group Sweden http://www.lexit.no/
Lgh50 http://lgh50.se/
LINC http://www.linclandskrona.se/
LitePaq http://www.litepaq.com/
Livsmedelsakademin, The Skåne Food Innovation Network http://www.livsmedelsakademin.se/
Logopak Systems http://www.logopak.com/
LoToNo http://www.lotono.co.uk/
LTH / Lunds Tekniska Högskola http://www.lth.se/
Lund University http://www.lunduniversity.lu.se/
Lundeen Development
Lunds Kommun http://www.lund.se/
MAQS Law Firm http://www.maqs.com/
Masterclass Network https://masterclassnetwork.com/
MCP http://www.mc-partners.at/
Media Blenders http://www.blenders.se/
Media Evolution http://www.mediaevolution.se/
Medicon Valley Alliance http://mva.org/
Meroving http://www.meroving.se/
METOP http://www.metop.com/
Micvac http://www.micvac.com/
Mid Sweden University http://www.miun.se/
Miller Graphics AB http://www.millergraphics.com/
Mitsubishi Electric Europe http://www.mitsubishielectric.eu/
Mobergs Produktkontroll http://www.produktkontroll.se
Mobile Heights http://mobileheights.org/
Multivac http://www.multivac.se/
Nackademin http://www.nackademin.se/
NewFormat http://www.newformat.se/
NINE http://www.nine.se/
nord emballage http://www.n-e.nu/
NORDVALLS ETIKETT AB http://www.nordvalls.se/
Norrköping Science Park http://www.nosp.se/
NovaAris business- and market development
NumberOne Forest Industry Network http://numberonenetwork.se/
O.Kleiner Flexible Packaging http://www.okleiner.ch/en/
Oatly http://www.oatly.co.uk/
Omron Electronics Sweden https://industrial.omron.se/
Orkla Foods http://www.orkla.com/
Oy Gustav Paulig AB http://www.paulig.fi/en
P&Å Björklund Konsult AB
Pack + Plast http://www.techmedia.dk/
Packaging Cluster http://www.packagingcluster.com/
Packaging Technology YH Eslöv http://www.forpackningsteknik.se/
Packarna i Skåne http://www.packarna.se/
PackMarknaden http://www.packnet.se/
Packsize http://www.packsize.com/
PacNova http://www.pacnova.se/
PEA Printed Electronics Arena http://www.printedelectronicsarena.com/
Peak Polymers http://www.peakpolymers.com/
Poco Loco http://www.pocoloco.be/
Polykemi http://www.polykemi.se/
Polymerfront http://www.polymerfront.se/
PopPack http://www.poppack.com/
Qpack http://www.q-pack.se/
Region Skåne http://www.skane.se/
Reprostugan http://www.reprostugan.se/
Resilient Regions http://www.resilientregions.org/en/
RKW Sweden http://www.rkw.se/
Rosti GP http://www.rosti.com/
Santa Maria http://www.santamariaworld.com/
Scanfill http://www.polykemi.se/
Scanpack http://www.scanpack.se/
Schur Star Systems http://www.schur.com/
SIG Combibloc http://www.sig.biz/
Skanem http://www.skanem.com/
Skultuna Flexible AB http://skultunaflexible.se/
SLU Alnarp http://www.slu.se/alnarp
Smurfit Kappa http://www.smurfitkappa.com/
Solam http://www.solam.de/
Source Foodproduction http://www.sourcefood.se/
SP Chemistry, Materials and Surfaces http://www.sp.se/en/units/chemistry/
SP Food and Bioscience http://www.sp.se/foodbioscience/
Stora Enso http://www.storaenso.com/
Strand Packaging http://www.strandpackaging.se/
Ström & Gulliksson http://www.sg.se/
Sustainable Business Hub http://www.sbhub.se/
Svenska Förpackningsgillet http://www.gillet.nu/
Svenskt Pacsystem http://pacsystem.se/
SweFlex http://www.sweflex.com/
TamperSeal http://www.tamperseal.se/
Tara Pac http://www.tarapac.com/
Techprint http://www.techprint.se/
Tegetec http://www.tegetec.com/
Teknologisk Institiut http://www.teknologisk.dk/
Tetra Pak http://www.tetrapak.com/
Toppan Printing http://www.toppan.co.jp/english/
Treform Packaging http://www.treform.se/
Trepak International http://www.trepak.se/
Unicum http://unicum.businesscatalyst.com/
UPM Raflatac http://www.upmraflatac.com/
Videnscenter for Fødevareudvikling, VIFU http://www.vifu.net/
Vinge http://www.vinge.com/
Visutech Digital http://www.visutech.se/
VTT Technical Research Centre of Finland http://www.vtt.fi/
Walki Group http://www.walki.com/
Wellplast http://www.wellplast.se/
WeLoc http://www.weloc.se/
Wickmark Design http://www.wickmark.com/
Wipak http://www.wipak.com/
Zacco http://www.zacco.com/
Zenit Design http://www.zenitdesign.se/en
Å&R Carton http://www.ar-carton.com/
ÅF Consult http://www.afconsult.com/
Åkroken Science Park http://akroken.se/