Bli en del av vårt nätverk

Som medlem erbjuds du en plats i ett aktivt nätverk med tätt återkommande tillfällen för personliga möten. Du och ditt företag får del i forsknings- och utvecklingsprojekt, exklusiv tillgång till rapporter och statistik, inbjudningar till nätverksaktiviteter, konferenser och seminarier, och möjlighet att exponera företagets varumärke vid konferenser, mässor och i andra marknadsförande sammanhang.

Letar du efter specifik förpackningskompetens? Sök bland våra medlemmar här!

Våra medlemmar

Absortech http://www.absortech.com/
ACT Logimark Sverige http://act-gruppen.com/swe
AIPIA http://www.aip-worldcongress.org/index.php
Aluminiumriket http://www.aluminiumriket.com/sv/start/start.php
Amerplast AB http://www.amerplast.com/
Amore http://amore.se/
AR Packaging Group http://www.ar-packaging.com/
Ardagh Group http://www.ardaghgroup.com/
Artinova Speciality Papers http://www.artinova.se/
AT Nordic Property Group AB www.nordicpropertygroup.com
Atria Scandinavia http://www.atria.se/
AutoIDExpert http://www.autoidexpert.se/
Automation Region http://www.automationregion.com/
Avego http://www.avego.se/
AVENTICS AB http://www.aventics.se/
Awapatent http://www.awapatent.se/
Axfood http://axfood.se/en/
B&R Industriautomation AB http://www.br-automation.com/
BASF http://www.packaging.basf.com/p02/Packaging/en_GB/portal
Beneli http://beneli.se/
Best Before UX Research Oy / Flexolahti http://www.flexolahti.fi/en/home/
BillerudKorsnäs http://www.billerudkorsnas.com/
BioGaia http://www.biogaia.com/
Boxon Systems AB http://www.boxon.se/
Brady Corporation http://www.bradycorp.com/
Broby Grafiska http://www.brobygrafiska.se/
Business Sweden http://investpackagingandfiber.se/
CC Pack http://www.ccpack.se/
CCL Label http://www.ccllabel.com/
CeLIT http://celit.nu/
China Packaging Federation http://www.cpta.org.cn/english/index.jsp
CJ CheilJedang http://eng.cjcheiljedang.com/
CLUK http://cluk.se/
Collabra http://www.collabra.se/#1
Contact LT http://www.contactlt.lt/en
Creando http://www.creando-training.se/
DS Smith http://www.dssmith-packaging.com/
DuraPulp http://www.sodra.com/en/durapulp/
Dynatec http://www.dynatec.no/
Ecolean http://www.ecolean.com/
Ekberg Emballage http://www.ekbergemballage.se/
Elanders http://www.elanders.com/swe/
Empack by EasyFairs www.easyfairs.com/empacksthlm
Eson Pac http://www.esonpac.se/
European Bioplastics http://en.european-bioplastics.org/
Festo http://www.festo.com/cms/sv_se/index.htm
Fiskeby Board http://www.fiskeby.com/
FlexLink http://www.flexlink.com/en/
Flexokliché http://www.flexokliche.se/
Flextrus http://www.flextrus.com/
Foodpolis http://foodpolis.info/
FoodRegio http://www.foodregio.de/
Freeform Packaging http://freeformpack.com/
FrontPac http://www.frontpac.com/
GASPOROX http://gasporox.se/
Grafokett https://www.grafokett.se/
Gram Malmö http://grammalmo.se/
Graphic West http://www.graphic-west.dk/
Gualiti www.gualiti.se
Gödecke Logistik http://www.goedecke-logistik.de/
HA-Innovation http://www.easyopening.se/
Hans Andersson Plastics http://www.hansandersson.se/
Helsingborgs Stad http://www.helsingborg.se/
HKScan http://www.hkscan.com/en/frontpage
ICA Sverige AB www.ica.se
Ideon Agro Food http://www.ideonagrofood.se/index.php/hem
Ideon Open http://www.ideon.se/en/about-ideon/ideon-open/
Iggesund Paperboard http://www.iggesund.com/
IKEA http://www.ikea.com/
Independent Intelligence http://independent-intelligence.com/
Innventia http://www.innventia.com/
INP Förpackningar http://www.inp.se/
Invest in Skåne http://www.investinskane.com/
IUC Syd http://www.iuc-skane.se/
Japan Packaging Institute http://www.jpi.or.jp/english/
Kaizen Emballage AB http://kaizenemballage.se/
KDV Design Studio http://kdvstudio.se
Kelva http://www.kelva.se/
KH Pack http://www.khpack.se/
Konica Minolta http://www.konicaminolta.eu/en/home.html
KOPACK https://www.kopack.re.kr/
Kristianstad Högskola http://www.hkr.se/
Lantmännen http://lantmannen.se/omlantmannen/
Lenzing AG https://www.lenzing.com/
Lexit Group Sweden http://www.lexit.no/
Lgh50 http://lgh50.se/
LINC http://www.linclandskrona.se/
Livsmedelsakademin, The Skåne Food Innovation Network http://www.livsmedelsakademin.se/
Logopak Systems http://www.logopak.com/
LoToNo http://www.lotono.co.uk/
LTH / Lunds Tekniska Högskola http://www.lth.se/
Lund University http://www.lunduniversity.lu.se/
Lundeen Development
Lunds Kommun http://www.lund.se/
Marvaco http://www.marvaco.se/
Masterclass Network https://masterclassnetwork.com/
MCP http://www.mc-partners.at/
Media Blenders http://www.blenders.se/
Media Evolution http://www.mediaevolution.se/
Medicon Valley Alliance http://mva.org/
METOP http://www.metop.com/
Micvac http://www.micvac.com/
Mid Sweden University http://www.miun.se/
Miller Graphics AB http://www.millergraphics.com/
Mitsubishi Electric Europe http://www.mitsubishielectric.eu/
Mobergs Produktkontroll http://www.produktkontroll.se
Mobile Heights http://mobileheights.org/
Multivac http://www.multivac.se/
Nackademin http://www.nackademin.se/
NewFormat http://www.newformat.se/
NINE http://www.nine.se/
NJIE Group http://www.njie.se/
nord emballage http://www.n-e.nu/
Norrköping Science Park http://www.nosp.se/
NovaAris business- and market development
NumberOne Forest Industry Network http://numberonenetwork.se/
O.Kleiner Flexible Packaging http://www.okleiner.ch/en/
Oatly http://www.oatly.co.uk/
Omron Electronics Sweden https://industrial.omron.se/sv/home
Orkla Foods http://www.orkla.com/
Oy Gustav Paulig AB http://www.paulig.fi/en
Pack Sweden http://packsweden.se/
Packaging Cluster http://www.packagingcluster.com/
Packaging Technology YH Eslöv http://www.forpackningsteknik.se/
Packarna i Skåne http://www.packarna.se/
Packground http://packground.se/
PackMarknaden http://www.packnet.se/iuware.aspx?pageid=3464
Packsize http://www.packsize.com/
PacNova http://www.pacnova.se/
PEA Printed Electronics Arena http://www.printedelectronicsarena.com/
Peak Polymers http://www.peakpolymers.com/
Perstorp https://www.perstorp.com/
Polykemi http://www.polykemi.se/
Polymerfront http://www.polymerfront.se/
PROREG Control AB http://www.proregcontrol.se/
Pågen https://pagen.se/
Qpack http://www.q-pack.se/
Region Skåne http://www.skane.se/
Reprostugan http://www.reprostugan.se/
Resilient Regions http://www.resilientregions.org/en/
Returpack-BURK Svenska AB http://pantamera.nu/
RKW Sweden http://www.rkw.se/
Rosti GP http://www.rosti.com/
Scanfill http://www.polykemi.se/index.php
Scanpack http://www.scanpack.se/
Schur Star Systems http://www.schur.com/en/frontpage
Sealed Air https://sealedair.com/
SIG Combibloc http://www.sig.biz/sig-global/en/sig-global/
Skanem http://www.skanem.com/
Skultuna Flexible AB http://skultunaflexible.se/
SLU Alnarp http://www.slu.se/alnarp
Smurfit Kappa http://www.smurfitkappa.com/vHome/com/Pages/Default.aspx
Solam http://www.solam.de/
SOLSERV Solutions & Services Europe AB http://solserv.se/
Source Foodproduction http://www.sourcefood.se/
SP Chemistry, Materials and Surfaces http://www.sp.se/en/units/chemistry/Sidor/default.aspx
SP Food and Bioscience http://www.sp.se/foodbioscience
Strand Packaging http://www.strandpackaging.se/english.html
Ström & Gulliksson http://www.sg.se/
Super Dry Scandinavia http://www.superdry.se/
Sustainable Business Hub http://www.sbhub.se/
Svenska Aerogel http://www.aerogel.se/en/
Svenska Förpackningsgillet http://www.gillet.nu/
Svenskt Pacsystem http://pacsystem.se/
SweFlex http://www.sweflex.com/
Södra Skogsägarna https://www.sodra.com/en/
TamperSeal http://www.tamperseal.se/
Tara Pac http://tarapac.com/
Techprint http://www.techprint.se/
Tegetec http://www.tegetec.com/
Teknologisk Institiut http://www.teknologisk.dk/
TEM http://www.tem.lu.se/
Tetra Pak http://www.tetrapak.com/
Thrilled http://thrilled.se/
Toppan Printing http://www.toppan.co.jp/english/
Treform Packaging http://www.treform.se/?lang=en
Trepak International http://www.trepak.se/en/
UPM Raflatac http://www.upmraflatac.com/
VA SYD http://www.vasyd.se/
Videnscenter for Fødevareudvikling, VIFU http://www.vifu.net/
Vinge http://www.vinge.com/sv/
Visutech Digital http://www.visutech.se/
VTT Technical Research Centre of Finland http://www.vtt.fi/
Walki Group http://www.walki.com/web/walki-home
Wellplast http://www.wellplast.se/
WeLoc http://www.weloc.se/
Wipak http://www.wipak.com/en_GB/
Zacco http://www.zacco.com/
Zenit Design http://www.zenitdesign.se/en
Å&R Carton http://www.ar-carton.com/
ÅF Consult http://www.afconsult.com/en/do-business/our-services/industry/life-science-food–pharma/packaging-development/
Åkroken Science Park http://akroken.se/